Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Dieta pudełkowa stała się bardzo modna w ostatnich czasach. Korzystają z niej jednak nie tylko osoby, które są na diecie i chcą stracić kilka kilogramów. Bardzo często odbiorcami rzeczonych pudełek są osoby zapracowane, które nie mają czasu na gotowanie w domu, a chcą zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę.

Odżywianie zgodne z zaleceniami dietetyka ma bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim zadbamy o dostarczenie podstawowych mikro i makroelementów, które służą naszemu zdrowiu. Z drugiej strony ktoś przygotuje dla nas świeże i zdrowe jedzenie, które dostarczone zostanie nam pod drzwi. Wygodne i korzystne, a do tego wcale nie takie drogie jak mogłoby się wydawać.

Możemy wybrać także rodzaj diety w zależności od naszego stylu życia i potrzeb. Dla jednych pudełka będą oparte na białku, inni wybiorą propozycję dla wegetarian. Dietetyk dobierze pozostałe składniki tak, by dostarczone zostało wszystko, co konieczne dla naszego dobrego zdrowia i samopoczucia.

Dieta pudełkowa ma także ogromne powodzenie wśród osób cierpiących na schorzenia, które wymagają specjalnego doboru składników odżywczych. Bardzo wielu cukrzyków chwali sobie tego typu podjętą decyzję. Okazuje się, że dieta dla diabetyka wcale nie musi być nudna i można spożywać ciekawe potrawy przygotowane na bazie produktów dozwolonych.

Standardowy zestaw pudełek zawiera pięć dań: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Wszystko mieści się w przewidzianym dla danej osoby przedziale kalorycznym. Można również podjąć decyzję o wykupieniu tzw. work-box, czyli zestawu trzech pudełek, które zawierają wyłącznie śniadanie, drugie śniadanie i obiad. Ta opcja będzie bardzo wygodna dla osób pracujących, które chcą codziennie zadbać o odżywcze posiłki, a nie mają możliwości skorzystania z firmowej stołówki.

Zapewne zastanawia was również jaka jest cena tego typu kateringu. Wszystko zależy od tego, czy wybieracie specjalną, zindywidualizowaną dietę, czy wolicie opcję standard. Do tego dochodzi jeszcze ilość kalorii i to, czy faktycznie macie inne specjalne wymagania. Standardowy przedział cenowy będzie się także różnił w zależności od miasta. Wiadomo, Warszawa ma zazwyczaj najwyższe ceny. Można sobie jednak założyć, że miesięczna dieta złożona z 5 pudełek w przedziale kalorycznym 1500-2000kcal, powinna nie przekroczyć 1500zł. W przypadku work-boxów będzie to około 1000zł. Czy to dużo? Niektórzy zapewne złapią się za głowę i stwierdzą, że nie mogą sobie na to pozwolić. Zastanówmy się jednak, ile faktycznie wydajemy na jedzenie, biorąc pod uwagę, że niekoniecznie jest ono zdrowe i odżywcze. W przypadku diety pudełkowej właściwie nie trzeba się martwić o zakupy, bo wszystkie posiłki są zagwarantowane. Cena musi zawierać także koszty dostawy, jednak niektóre firmy oferują odbiór osobisty w godzinach porannych, a to świetna opcja dla tych, którzy katering mają niedaleko pracy i mogą sobie pozwolić na zjedzenie śniadania w swoim biurze. Ciągle jednak ta możliwość nie jest szczególnie rozpowszechniona w Polsce.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.