Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Dom i ogród

Kolory dla komfortowego wnętrza

Kolory dla komfortowego wnętrza

Atmosfera komfortu zależy od różnych czynników. Kolory mogą być więc dowolne. Jednak niektóre z nich bardziej kojarzą się z luksusem niż inne. Wybierając je, łatwiej zyskuje się komfortowy wystrój wnętrza. Są to barwy tak różne, że każdy znajdzie wśród nich swoją ulubioną.

Kolory kojarzące się z bogactwem

Poczucie komfortu zapewniają te wszystkie barwy, które kojarzą się z bogactwem. W grupie tej znajduje się kolor bordowy. Daje wrażenie przepychu. Jest elegancki, ale też ciepły. To dobry wybór do komfortowej, ciepłej i przyjaznej aranżacji. Podobnie działa ciemna czerwień. Kolor granatowy także należy do eleganckich. Kiedy dominuje we wnętrzu, łatwo o poczucie komfortu. Nie jest barwą ciepłą. To poważny kolor, więc przyda się, by był wraz z nim jakiś bardziej przyjazny. Przyjazne i komfortowe wnętrza to np. granatowy z kremowym i z dodatkami w ciepłym kolorze. Ktoś, kto nie lubi ciemnych barw, może wybrać szafirowy zamiast granatowego.

Złote i czarne akcenty we wnętrzu

Z bogactwem kojarzy się kolor złoty. Czerń kojarzy się z elegancją. Obie te barwy pomagają tworzyć wnętrza pełne komfortu. Najlepiej jednak, jak są w dodatkach. Barwa złota ma mocne oddziaływanie. Nie trzeba jej dużo, aby był odpowiedni efekt. Natomiast dominujący kolor czarny tworzy poważne aranżacje. Elegancja jest zapewniona. Jednak dla wielu osób jest zbyt smutno i poważnie, by czuć się komfortowo. Wystarczy wystrój wnętrza wzbogacić o trochę czerni. Będzie komfortowo, ale też przyjemnie.
Wspomniane tu barwy można połączyć z neutralnymi. Można np. zestawić kolor beżowy z ciemną czerwienią. Jasne komfortowe wnętrza to połączenie barwy białej lub kremowej ze złotą. Chcąc zyskać większe wrażenie luksusu, można mieć we wnętrzu dwa ze wspomnianych tu kolorów. To może być np. zestawienie beżu z granatem i złotem.

oknoart.pl

Udostępnij