Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Jakie jedzenie podać na świąteczny stół?

Jakie jedzenie podać na świąteczny stół?

Jakie jedzenie podać na świąteczny stół?
Święta to czas podawania potraw różnego rodzaju. Warto znaleźć odpowiednie przepisy lub zamówić gotowe jedzenie. Jednak niezależnie od decyzji lepiej wiedzieć, co podać. Co będzie dobre dla gości? Przeczytaj, a o niczym nie zapomnisz i wszystko będzie na stole.

Potrawy z grzybami

Zupa grzybowa
Znana od dawna i smakuje wielu osobom. Musi być dobrze zrobiona, a grzyby mają pachnieć. Ich aromat zachęca do zjedzenia. Podana z ryżem lub makaronem jest jedną z lepszych potraw na stole. Warto znaleźć dobry przepis na zupę grzybową i goście będą zachwyceni. Można skorzystać z usług cateringu lub iść do restauracji.

Pierogi z kapustą i grzybami
Mogą być bez grzybów, jeśli ktoś nie lubi. Pierogi to dobry pomysł na danie obiadowe przez cały rok. Jednak święta są tradycją i można spróbować. Pierogi z kapustą i grzybami można ulepić samodzielnie wcześniej. Zamrożone wytrzymają do świąt. Wystarczy dla wszystkich gości z rodziny i nie tylko.

Słodkości

Makowiec, sernik, inne ciasta
Są dobre i dostępne w wielu sklepach. Jednak nie w każdej piekarni są tak dobre ciasta domowe, jakie można zrobić samodzielnie, jeśli się potrafi. Cukiernie w wielu miastach oferują zrobienie wypieków za kogoś. Wystarczy wybrać taką, która ma najlepsze.

Czekolada to podstawa
Nie może jej zabraknąć na świątecznym stole. Mogą to być ciasteczka czekoladowe o ładnym kształcie. Tradycją są pierniki lub ciasto piernikowe w czekoladzie. Kalendarze adwentowe ze słodyczami świątecznymi dla dzieci w różnym wieku. Czekolada może być gorzka, mleczna, z nadzieniem o różnych smakach.

Potrawy rybne

Ryba, czyli karp
To potrawa, którą lubi wiele osób. Na świątecznym stole króluje karp przygotowany według przepisu. Podać można z pieczywem, z ziemniakami, ryżem, kaszą. Wszystko zależy od preferencji. Karpia najlepiej kupić mrożonego. .

Jak widać, potraw świątecznych jest sporo. Tradycją jest sernik, makowiec, zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, czekolada, pierniki, ryba. Możliwości jest dużo i na każdym świątecznym stole mogą być inne potrawy. Ugotowane w domu lub zamówione. Ważne, żeby była dobra atmosfera.

upieczmy.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.