Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Konkursy kulinarne

Konkursy kulinarne

Niemalże każdy może z powodzeniem zarabiać na swojej pasji. Niezależnie od tego, z czym jest ona związana – ze sportem, nauką czy… nawet gotowaniem! Ktoś, kto ma prawdziwą smykałkę do pichcenia, powinien skończyć z przyrządzaniem potraw wyłącznie dla siebie i swojej rodziny. Powinien zacząć ukazywać swój talent przed szerszym światem, by dać się zauważyć komuś z branży i być może w ten sposób rozpocząć swoją nową karierę zawodową. Oczywiście w tym celu należy stawiać małe kroczki – droga do jego osiągnięcia nie będzie prosta. A jej początkowym etapem może być chociażby branie udziału w rozmaitych konkursach kulinarnych. Konkursy kulinarne to naprawdę fantastyczny pomysł!

Konkursy kulinarne – Wielkanocny Konkurs Ciastkożerców

Wielkanocny Konkurs CiastkożercówNawet na ten moment wiele jest takich konkursów, które wciąż są aktualne i w których wciąż można wziąć udział. Pierwszy przykład – Wielkanocny Konkurs Ciastkożerców. Do świąt zostało już niestety niewiele czasu, dlatego ten, kto chciałby wziąć w nim udział, musi się trochę pospieszyć. Całe szczęście zasady konkursu nie są specjalnie skomplikowane. Jakie zadanie należy w nim wykonać? Wystarczy przygotować jeden z wypieków wielkanocnych, który znajduje się na stronie organizatora konkursu. Przepis może być dowolny – byleby tylko pochodził z portalu „ciastkożercy”. Organizatorzy nie wymagają również całkowitego odzwierciedlenia receptury. Piekarze, którzy wolą zawsze dodać do deserów coś od siebie, mogą potraktować przepisy wyłącznie jako inspirację, dowolnie je zmodyfikować i stworzyć z nich coś personalnego. Oczywiście po wykonaniu wypieku należy zrobić mu zdjęcie i przesłać w komentarzu pod wybranym postem na blogu. A co można wygrać? Nagroda jest naprawdę świetna – toster w modnym miętowym kolorze. Każdemu taki sprzęt na pewno się przyda!

Konkursy kulinarne – Połącz przyjemne z pożytecznym!

Drugim ciekawym konkursem, organizowanym przez najpopularniejszego w Polsce producenta kawy zbożowej, jest ten reklamowany hasłem „połącz przyjemne z pożytecznym!”. Rozpoczął się już na początku marca, a trwa do końca czerwca, dlatego każdy ma jeszcze sporo czasu, by wziąć w nim udział. A zasady są jeszcze prostsze aniżeli w pierwszym przypadku. Każdy uczestnik ma obowiązek zarejestrować się na stronie internetowej organizatora, by później na utworzonym przez siebie koncie zbierać punkty. Im więcej ich będzie – tym większa szansa na wygraną! A w jaki sposób można je zdobywać? Otóż trzeba udostępniać występujące w serwisie przepisy, a następnie zapraszać ludzi do klikania w linki. Do wygrania w konkursie są zestawy o wartości prawie 300 złotych – składające się ze spieniaczy do mleka i kompletów firmowych naczyń marki.

Oczywiście jeśli komuś te dwa konkursy kompletnie nie przypadły do gustu, zawsze może on poszukać dla siebie czegoś zupełnie innego. W Internecie istnieją nawet takie specjalistyczne portale, które skupiają w sobie wyłącznie tego rodzaju wydarzenia i zawsze informują o tych aktualnych i nowych. Dzielone są najczęściej na różne kategorie. Jeżeli więc kogoś interesują wyłącznie konkursy kulinarne, na takich stronach z łatwością będzie mógł je znaleźć.

Udostępnij