Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Najlepsze dania ze świątecznej diety pudełkowej

Najlepsze dania ze świątecznej diety pudełkowej

Przygotowania do Bożego Narodzenia nie muszą skupiać się tylko i wyłącznie na zakupach i gotowaniu. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych obowiązków, a jednocześnie cieszyć się oryginalnym smakiem tradycyjnych wigilijnych potraw, dobrym wyborem będzie świąteczny catering dietetyczny. To oferta stworzona z myślą o firmach organizujących świąteczne spotkania pracownicze i osobach prywatnych, które nie lubią lub nie chcą tracić czasu na gotowanie.

Dania z pudełka na wyciągnięcie ręki

Korzystając z pomocy takich firm jak Fitness Catering, masz możliwość przygotować się do świąt bez konieczności własnoręcznego przyrządzania każdego wigilijnego dania. Większość pracochłonnych potraw możesz zamówić z opcją dostawy w przedświąteczny dzień. Firma dostarczy zamówione przez Ciebie dania pod drzwi Twojego domu – oczywiście jeśli mieszkasz w obsługiwanej przez nią miejscowości. To doskonały wybór dla każdej zabieganej osoby, a także tych, którzy nie chcą tracić czasu na gotowanie czy świąteczne zakupy. Dieta pudełkowa na święta oferuje wiele tradycyjnych potraw świątecznych, z których część przed podaniem na stół wymaga jedynie podgrzania. Co warte podkreślenia, potrawy są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy, z wykorzystaniem odpowiednio dobranych, dobrej jakości półproduktów. Dzięki temu wyróżniają się niezwykle oryginalnym smakiem, który może kojarzyć się z przysłowiową kuchnią babci. Świąteczny catering dietetyczny to zarówno dania główne, jak i tradycyjne przystawki oraz ciasta.

Co można zamówić?

Korzystając z usług firm oferujących dietę pudełkową na święta, zwykle można zamówić tradycyjne potrawy wigilijne oraz inne dania jednoznacznie kojarzące się z różnego rodzaju spotkaniami rodzinnymi i towarzyskimi. Przykładem klasycznych potraw świątecznych są obecne na niemal każdym wigilijnym stole zupy, takie jak czerwony barszcz z uszkami czy zupa grzybowa. W ramach świątecznego cateringu dietetycznego zwykle zamawiamy osobno zupę i dedykowaną jej wkładkę, w tym przypadku uszka z nadzieniem grzybowym. Zupa grzybowa z cateringu ma najczęściej formę aromatycznego kremu. Na wigilijny stół można zamówić również rybę w galarecie, rybę po grecku, sałatkę jarzynową czy śledzie marynowane przygotowane w niezwykle oryginalny sposób. Dla przykładu firma https://fitnesscatering.com.pl/ w ramach świątecznego menu przygotowała trzy rodzaje śledzi – po kaszubsku, z kaparami i papryczką chili oraz pod pierzynką. Prócz dań wigilijnych, dieta pudełkowa na święta obejmuje również dania mięsne i desery. Przykładem tych pierwszych jest klasyczny bigos z grzybami i suszoną śliwką oraz schab pieczony z nadzieniem śliwkowym. To niezwykle smaczne, tradycyjne potrawy, które często pojawiają się na naszych stołach przy okazji imprez rodzinnych organizowanych na pierwszy lub drugi dzień świąt. Przykładem tych drugich są tradycyjne ciasta. Firma Fitness Catering oferuje ich trzy rodzaje, w tym dość specyficzne ciasto łączące w sobie zalety klasycznego sernika i makowca, a także piernik z powidłami śliwkowymi i klasyczne ciasto drożdżowe ze słodką kruszonką.

Jedzenie bez ograniczeń?

Święta Bożego Narodzenie to czas, w którym większość z nas nie potrafi odmówić sobie przyjemności skosztowania każdej z pojawiających się na suto zastawionych stołach potraw. Oczywiście w przypadku osób z nadwagą nadmierne obżarstwo nie jest wskazane, ale w święta możemy sobie nieco pofolgować i zjeść więcej niż zwykle. Ważne, by nie przesadzić i po kilku dniach jedzenia nie zaprzepaścić wielotygodniowych starań zwieńczonych sukcesem zrzucenia kilku nadprogramowych kilogramów. Dlatego korzystając ze świątecznego cateringu dietetycznego lepiej zamawiać mniejsze porcje, ale wybierać więcej potraw, tak by móc skosztować wszystkiego, co kojarzy się ze świętami, bez ryzyka nadmiernego przejedzenia.

Święta Bożego Narodzenia to rodzinne wydarzenie głęboko zakorzenione w polskiej tradycji i warto odpowiednio do nich się przygotować. Dzięki pomocy takich firm jak Fitness Catering nie trzeba poświęcać wielu dni na ślęczenie w kuchni. Dieta pudełkowa na święta to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub nie lubią tego robić, a chcą cieszyć się wyjątkowym smakiem tradycyjnych potraw podczas rodzinnej wigilii oraz kolejnych dni świąt.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.