Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Siemię lniane: dlaczego warto po nie sięgać?

Siemię lniane: dlaczego warto po nie sięgać?

Ma ogromną wartość odżywczą, a jego lecznicze właściwości mogą każdemu z nas pomagać w codziennej walce o zdrowie. Siemię lniane to jeden z tych dodatków, dzięki którym nasza dieta nabierze wyjątkowej wartości. Co warto wiedzieć na ten temat? Dlaczego ten dodatek powinien możliwie jak najczęściej pojawiać się w naszym menu?

Powodów, dla których warto włączyć siemię lnianie do swej diety, jest wiele. Ten dodatek ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a w jego nasionach znaleźć można wiele cennych dla zdrowia substancji. Siemię lniane to rewelacyjne źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika, witaminy E oraz witamin z grupy B. Nasiona lnu to również moc minerałów, w gronie których pojawiają się: żelazo, magnez oraz cynk.
Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które po nasiona lnu będą sięgać regularnie? Taki dodatek z pewnością pomoże w utrzymaniu stężenia cukru we krwi na odpowiednim poziomie. Zdrowa dieta, w której siemię lniane pojawia się regularnie, stanowi też cenne wsparcie przy chorobie wrzodowej. Len jest przecież znany z wysokiej zawartości błonnika, dzięki któremu można utrzymać przewód pokarmowy w dobrej formie oraz na bieżąco oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn. Siemię lniane ma też rewelacyjny wpływ na nasz układ immunologiczny, dzięki czemu dieta z jego udziałem może zapewnić nam skuteczną ochronę przed licznymi infekcjami. Po nasiona lny warto też sięgać w trosce o piękny wygląd. Wysoka zawartość cynku sprawia, iż dieta z takim dodatkiem pomaga utrzymać skórę w dobrej formie, korzystnie wpływa też na stan skóry oraz paznokci.

W jaki sposób można wykorzystać siemię lniane w swej kuchni? Moda na zdrowe odżywianie się sprawia, iż przepisy na dania i przekąski z takim dodatkiem stają się coraz bardziej popularne. Siemię lniane może się rewelacyjnie sprawdzić jako dodatek do sałatek i surówek, zmielone ziarna mogą się też okazać świetnym zagęszczaczem do pożywnych zup. Z nasion lnu może też powstać wartościowy kleik, który pomaga i w utrzymaniu dobrej formy, i w prowadzeniu skutecznej walki ze zbędnymi kilogramami.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.