Tutaj jesteś

Patelnie ceramiczne – podstawowe informacje

11 maja 2023 Lifestyle patelnia ceramiczna

Wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniej patelni. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju ich modele. Bardzo popularne są patelnie ceramiczne, które można kupić w przystępnej cenie.

Patelnie ceramiczne

Patelnia ceramiczna to typ patelni zrobionej z ceramicznego materiału powleczonego teflonem bądź innym materiałem nieprzywierającym. Wyróżnia się ona wyjątkową odpornością na przyleganie żywności do powierzchni, co pozwala na gotowanie. Zagwarantowane jest też przygotowanie zdrowszych potraw bez zastosowania dużych ilości tłuszczu. Warto zaznaczyć, że patelnie ceramiczne są też odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i korozję aniżeli standardowe patelnie teflonowe. Dodatkowo ich powierzchnia jest najczęściej odporniejsza na zarysowania i wytrzymuje działanie wyższych temperatur. Okazuje się, że na rynku dostępne są też patelnie ceramiczne wytwarzane bez zastosowania substancji chemicznych, co czyni je bezpiecznymi dla zdrowia i środowiska. Są też one łatwiejsze do czyszczenia, gdyż żywność nie przylega do ich powierzchni. Ułatwia to usuwanie resztek po gotowaniu. Obecnie patelnie ceramiczne można kupić w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na przyrządzanie różnych potraw, na przykład jajek czy mięsa. Warto na nich też smażyć warzywa czy owoce. Tego rodzaju patelnie są również odpowiednie do użytku na różnych rodzajach kuchenek, w tym na kuchenkach indukcyjnych. Patelnia ceramiczna to doskonały wybór dla ludzi ceniących sobie zdrowe i łatwe w przygotowaniu potrawy. Można ją kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych w relatywnie niskiej cenie. Wiele w tej kwestii zależy jednak od konkretnego jej producenta.

Co warto wiedzieć o patelniach Tefal?

Patelnie Tefal słyną z najlepszej klasy wykonania oraz z zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Obecnie na rynku dostępne są ich trzy rodzaje. Mowa tutaj o patelniach grillowych, głębokich, a także wok. Zrobione są one z różnych materiałów. Najczęściej jest to jednak aluminium oraz stal nierdzewna. Trzeba wiedzieć, że wszystkie one mają jeden wspólny element, czyli unikalną powłokę, która zapobiega przyleganiu potraw. Dzięki takiemu rozwiązaniu gotowanie na niej staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Patelnia Tefal od lat jest powszechnie stosowana na całym świecie. Zyskała na popularności głównie przez specjalną powłokę, czyli teflon. Warto zaznaczyć, że patelnie Tefal dostępne są obecnie w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na przygotowanie różnych potraw. Mowa tutaj np. o jajkach, mięsie czy rybach. Do tego dolicza się też warzywa oraz wiele innych. Tego rodzaju patelnie są też odpowiednie do użytku na różnych rodzajach kuchenek, w tym na kuchenkach indukcyjnych. Można je kupić w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych w przystępnej cenie. Patelnia tefal powinna pochodzić od uznanego producenta, gdyż jej jakość to kwestia priorytetowa.

Shaker – praktyczne naczynie

Shaker to naczynie, które stosowane jest powszechnie nie tylko w barach czy restauracjach, ale także w domach. Przeznaczone jest do mieszania składników, głównie w celu przygotowania koktajli oraz innych napojów czy potraw. Na rynku dostępne są dwa rodzaje shakerów – bostoński i trzyczęściowy. Ten pierwszy złożony jest z dwóch elementów: większej metalowej miski oraz mniejszego szklanego naczynia przeznaczonego do mieszania składników. Natomiast shaker trzyczęściowy składa się z trzech części, czyli z kubka, sitka oraz nakrywki. Okazuje się, że w obu przypadkach używa się nakrywki utrzymującej składniki wewnątrz shakera w czasie mieszania. Warto zaznaczyć, że shakery przeważnie zrobione są z metalu bądź szkła, jednak można też znaleźć shakery zrobione z tworzyw sztucznych bądź drewna. Shaker to bardzo praktyczne naczynie. Dzięki niemu można szybko i łatwo wymieszać składniki, co jest szczególnie istotne w przypadku napojów wymagających dokładnego wymieszania. Shakery można dostać w różnych rozmiarach. Oferowane są zarówno małe, jak i duże modele. Warto zaznaczyć, że dla domowego użytku przeważnie wystarczy mniejszy shaker, w czasie kiedy w barach i restauracjach stosowane są większe naczynia, żeby możliwe było przygotowanie większych ilości napojów. Trzeba pamiętać o tym, żeby myć je po każdym użyciu. Dzięki temu uniknie się gromadzenia bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów, co przecież powinno być kwestią priorytetową. W przypadku shakerów metalowych można je czyścić w zmywarce, w czasie kiedy modele szklane powinny być myte ręcznie. Dostępne są one w wielu sklepach branżowych w przystępnej cenie.

Plamy z czekolady - najlepsze sposoby na ich wywabianie

Filizanka

Redakcja filizankasmakow.pl to grupa pasjonatów kawy, herbaty, kuchni. Znajdziesz tutaj nie tylko ciekawostki na temat tych napojów, ale także masę świetnych przepisów kulinarnych i podpowiedzi, jak idealnie urządzić swoją przestrzeń domową. Dołącz do nas i dowiedz się wszystkiego o gorących napojach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Producent worków na śmieci