Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Dom i ogród

Top 5 rzeczy, które każda/y Pani domu/Pan domu w kuchni powinien posiadać, a nie posiada i potem żałuje

Top 5 rzeczy, które każda/y  Pani domu/Pan domu w kuchni powinien posiadać, a nie posiada i potem żałuje

W kuchni wbrew pozorom spędzamy dużo czasu, nie tylko jedząc, ale i popijając kawę oraz plotkując ze znajomymi. Ale są osoby, które w tym miejscu spędzają jeszcze więcej czasu. Mowa oczywiście o Paniach domu czy Panach domu. Ale nawet najbardziej doświadczonym weteranom kuchennych prac, zdarza się o niektórych sprawach zapominać. Poznajcie więc top 5 rzeczy, które każdy powinien posiadać, a nie posiada i potem żałuje. 

Nasz top 1, czyli pojemniki na ciasto

Lubimy uważać się za bardzo zaradnych czy zorganizowanych, ale czasami zapominamy o kuriozalnych rzeczach. Choć pieczenie ciast nie jest już dla wszystkich czymś oczywistym to są jednak osoby, które piec potrafią, a nawet są w tym świetne. Trzeba przyznać, że nic tak nie smakuje jak domowe wypieki.  Zatem jeżeli także jest się rodzinnym mistrzem cukiernictwa, to w końcu nadchodzi ten dzień, że ktoś poprosi nas o przygotowanie ciasta. Oczywiście jest to swoiste wyróżnienie, ale i trochę pracy, ale problem i tak pojawia się potem, bo okazuje się, że nie posiadamy żadnego p

 na ciasto, co oznacza, że przewiezienie go jest trudne, a często okazuje się swoistą misją mission impossible. Niestety znamy to z własnego doświadczenie, że pomysły by przewieźć ciasto na talerzu, w bagażniku są nietrafione, bo okazuje się każda dziura w drodze ( a jest ich wiele) kończy się tym, że ciasto zmienia swoje położenie. Po dotarciu do celu mamy coś co już nie przypomina ciasta i maksymalnie brudny bagażnik.  Jeżeli więc nie chcecie zostać „Januszami wypieku” tak jak my, swoją drogą niezbyt to zaszczytny tytuł, to koniecznie zakupcie pojemnik na ciasto.  

Nasz top 2, czyli dziadek do orzechów

Nie lubimy niektórych pór roku, choćby jesieni, bo jest szaro buro i ponuro. Ale jesień ma swoje zalety, a zaletami są takie, że można o tej porze roku kupić wyśmienite orzechy włoskie, które są w tym czasie najlepsze. A co niektórzy mają nawet swoje. A więc, gdy nadchodzi już ten czas, że można zajadać się pysznymi orzechami, to okazuje się, że zwyczajnie nie umiemy ich rozłupać, bo jak to zwykle bywa nie posiadamy dziadka do orzechów i w ruch idzie młotek. Ktoś może powiedzieć, że lepiej kupić już łuskane, ale żadne orzechu łuskane nie są tak smaczne, jak te, które są świeżo wyłupane. To tak jak żadne ciast z cukierni nigdy nie będzie równać się domowym wypiekom.

Nasz top 3, czyli korkociąg do wina

Od czasu do czasu każdy bądź prawie każdy z nas ma ochotę napić się wina czy to po ciężkim dniu w pracy czy po prostu ma na nie ochotę. I tak właśnie za gablotką naszego barku widzimy butelkę prawdziwego wina, ale nie tego z supermarketu za 20 zł i w końcu nadchodzi ten dzień, że postanawiamy je wypić i wtedy…klops, bo okazuje się, że nie posiadamy korkociągu. Wtedy do głowy przychodzą różne głupie pomysły inspirowane tymi studenckimi, zatem zaczynamy uderzać podstawę butelki, ale wtedy przypominamy sobie, że to wino nie jest na zakrętkę, a więc zaczynamy realizować pomysł nr 2, czyli wciskamy nożem korek do środka. Zawsze to jakieś rozwiązanie, ale po co się trudzić, skoro wystarczyłby tylko korkociąg. 

Nasz top 4:  nożyce do krojenia mięsa

Nasza czwarta propozycja nie sprawdzi się w żadnym wypadku dla wege, ale jako, że większość jest mięsożerna, to okazuje się, że na wyposażeniu każdej kuchni powinny znaleźć się nożyce do mięsa. W końcu nadchodzi ten dzień, że chcemy na rodzinny obiad podać gęś czy indyka w całości, ale nie wiemy jak mięso pokroić. Po licznych próbach i błędach na talerzach gości ląduje coś co trudno określić. A gdyby tak mieć nożyce, to porcjowanie poszłoby raz dwa i gotowe. 

Nasz top 5: widelczyki do ciasta

Mamy pyszne ciasto i chcemy poczęstować gości. Skrupulatnie układamy kawałki na paterze, rozstawiamy talerzyki i właśnie zdajemy sobie sprawę, że nie mamy widelczyków. Wtedy też nie pozostaje nic innego jak popełnić faux pas i dać gościom małe łyżeczki. 

Naszym zdaniem te 5 rzeczy powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej kuchni. Dzięki nim unikniecie wielu nieprzyjemnych sytuacji i zwyczajnie ułatwicie sobie życie. Warto też zauważyć, że owe akcesoria są tanie, więc czas na małe zakupy.

Udostępnij