Tutaj jesteś

Zostań baristą w swoim domu

1 marca 2021 Kawa filiżanka

Kawa to napój przygotowywany z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca. Pochodzi z Etiopii, natomiast w Europie zyskała popularność w XVI wieku. Dzięki zawartości kofeiny, kawa pobudza naszą koncentrację i cały organizm, pomaga w zmniejszeniu poczucia zmęczenia. Jest uważana za jeden z ulubionych napojów na świecie. Niektórzy nie umieją rozpocząć dnia bez filiżanki aromatycznego naparu. Specjaliści od kawy tzw. roast masterzy oraz bariści – twierdzą, że kto nie pił kawy specialty, tak naprawdę nigdy nie pił kawy. Czym więc jest kawa najwyższej jakości i dlaczego jest tak smaczna? O tym w poniższym artykule.

Wyjątkowość kawy specialty

Historia kawy specialty rozpoczęła się w drugiej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też, w czasie konferencji producentów kawy użyto określenia „specialty”, co oznaczało nic innego, jak rodzaj kawy najwyższej jakości, w jak najniższej cenie. Większy nacisk kładziono na produkcję kawy czystej w smaku, odróżniającej się od wszystkiego, co było dostępne na ówczesnym rynku. 

Większość „zwykłych” kaw ma gorzkawy posmak, z kolei kawa specialty charakteryzuje się wyrafinowanym, intensywnym i przyjemnym smakiem. Okazuje się być bardzo delikatna i nie wymaga żadnych dodatków w postaci mleka i cukru. Ten kto spróbował raz kawy specialty, nie sięgnie drugi raz po kawy ze sklepowej półki. Te wyjątkowe napary znaleźć można w sklepie online z kawą.  

kawa

Prawdziwa kawa z palarni Tu Cafe

Palarnie kaw są epicentrum produkcji napoju, który od lat gości w naszych domach. To właśnie tutaj powstają kawy, które później trafiają do naszych filiżanek. 

W palarni kawy specialty Tu Cafe znajdziesz różnorodne, wyszukane kawy, które oczarują Cię swoim smakiem i aromatem. Misją tego miejsca jest wyciągnięcie z ziaren kawy tego, co smakuje ludziom najbardziej. 

Zanim jednak napar znajdzie się w Twoim kubku, musi dojść do kilku etapów. Najpierw ziarna kawy w stanie surowym trafiają do palarni, gdzie pod wpływem odpowiedniej temperatury pali się je w specjalnym piecu. Odpowiednie parametry pieca pozwalają na osiągnięcie zamierzonego efektu. Dodatkowo, palarnia kawy Tu Cafe zajmuje się pakowaniem kaw i ich wysyłką. Produktu te można nabyć w sklepie online z kawą. 

Warto jednak mieć na uwadze, że palenie kawy nie jest łatwym procesem. Aby kawa posiadała odpowiednie właściwości, potrzeba ogromnej wiedzy oraz profesjonalizmu. Świetnym tego przykładem jest właśnie palarnia kawy specialty – Tu Cafe. Przygotowywane kawy mają gwarancję wysublimowanego smaku i aromatu.

Przygotuj pyszną kawę w swoim domu

Kawy specialty cechują się oryginalnym smakiem zawierającym np. nuty czekolady oraz cytrusów. Podobno, jeśli raz spróbujesz kawy najwyższej jakości, nie masz ochoty pić tego, co kupujesz na co dzień w sklepie spożywczym. Kawy specialty dostępne są w sklepie online z kawą – Tu Cafe. To istny raj dla prawdziwego konesera wykwintnych naparów. 

Sklep online z kawą powstał z pasji do odkrywania najbardziej unikatowych smaków, które oferowane są klientom palarni Tu Cafe. 

Oferta sklepu online z kawą została urozmaicona o aromatyczne kawy pochodzące z różnych zakątków świata. Można tu znaleźć zarówno te popularne oraz te, które warto poznać ze względu na ich unikalny aromat. Warto przekonać się o najwyższej jakości produktów. Ponadto, sklep online z kawą proponuje wybór artykułów przeznaczonych do zaparzania w ekspresach ciśnieniowych automatycznych i kolbowych, kawiarkach i wszelkiego rodzaju urządzeniach działających z użyciem większego ciśnienia.

W sklepie online z kawą znaleźć można świeżo palone kawy specialty w opakowania 250g lub 1 kg. Przesyłki dostarczane są za pośrednictwem kuriera lub można je odebrać w zaprzyjaźnionych punktach. 

Jak zrobić makowiec na kruchym cieście: przepis krok po kroku

Filizanka

Redakcja filizankasmakow.pl to grupa pasjonatów kawy, herbaty, kuchni. Znajdziesz tutaj nie tylko ciekawostki na temat tych napojów, ale także masę świetnych przepisów kulinarnych i podpowiedzi, jak idealnie urządzić swoją przestrzeń domową. Dołącz do nas i dowiedz się wszystkiego o gorących napojach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak kawa wpływa na moje zdrowie