Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kawa

5 zalet ekspresu kapsułkowego

5 zalet ekspresu kapsułkowego

Ekspresy możemy podzielić na wiele rodzajów. Wyróżniamy m.in. urządzenia automatyczne, kolbowe, przelewowe i kapsułkowe. Dziś porozmawiamy jednak o tych ostatnich — kapsułkowych. Ekspresy te cieszą się coraz to większą popularnością wśród miłośników kawy, a to m.in. ze względu na łatwość w użytkowaniu. Jakie jeszcze zalety posiadają ekspresy kapsułkowe? Sprawdź sam!

Szeroki wybór kapsułek — nie tylko do kawy

Kapsułki do kawy dostępne są w różnych ciekawych wersjach. Są to m.in. kapsułki stalowe, które na długi czas zachowują świeżość kawy. Obecnie na rynku pojawia się coraz to więcej producentów kapsułek  m.in. Nespresso.

Szeroki wybór dotyczy jednak nie tylko producentów, ale także rodzajów kawy. Zakupisz m.in. ristretto, espresso, double espresso, lungo a także mug – coś dla wielbicieli dużej kawy. Nie musisz ograniczać się do zakupu jednego rodzaju kapsułek!

Łatwość w utrzymaniu w czystości oraz w obsłudze

Ekspresy kapsułkowe są łatwe w użytkowaniu. Ponadto charakteryzują się prostą konserwacją! Nie wymagają częstego ani skomplikowanego mycia, zatem są przeznaczone również dla tych osób, które chcą zaoszczędzić czas na tego typu pracach.

Do przygotowania pysznego naparu w ekspresie kapsułkowym, wystarczy zaledwie jeden przycisk lub pociągnięcie dźwigni. Odczekanie kilku minut i gotowe! Pyszna kawa została przyrządzona.

Atrakcyjne ceny

To, co wyróżnia ekspresy kapsułkowe — to stosunkowo niskie ceny. Choć jest dostępnych wiele droższych urządzeń, to nie brakuje również tych mieszczących się w przedziale cenowym 200-500 zł. Wybór wśród ekspresów jest na tyle szeroki, że bez problemu znajdziesz model, który odpowie na Twoje potrzeby i zmieści się w domowym budżecie.

Różnice w cenach ekspresów kapsułkowych wynikają głównie z ilości funkcji, jak i ich rozwinięcia. Co ważne, wiele modeli kapsułkowych z rozwiniętymi funkcjonalnościami może być atrakcyjniejsze pod względem finansowym w porównaniu do innych ekspresów, np. kolbowych czy przelewowych. To się naprawdę opłaca!

Możliwości dobrania dodatkowego wyposażenia

Do ekspresu kapsułkowego możesz dobrać dowolne wyposażenie. Jeśli jesteś fanem kaw z mlekiem, takich jak cappucino — świetnie sprawdzi się spieniacz do mleka. Dostępne są rónięż ekspresy z wbudowanymi już spieniaczmi, dzięki czemu można zaoszczędzić trochę miejsca. Inne akcesoria, które możesz dobrać — to m.in. stojaki na kapsułki, które ułatwią ich przechowywanie czy pojemniki na wodę.

Kompaktowy rozmiar

Ekspresy kapsułkowe charakteryzują się niewielkim rozmiarem, przez co są kompaktowe i praktyczne. Takie urządzenie nie będzie stanowić problemu przy przeprowadzce, czy też transporcie. Świetnie sprawdzi się również podczas podróży, by móc cieszyć się ulubioną kawą w różnych zakątkach kraju, a nawet świata! Rozmiar ekspresu kapsułkowego zostanie szczególnie doceniony przez osoby, które posiadają niewielką kuchnię.

Jak widzisz, tego rodzaju ekspresy posiadają szereg zalet, dzięki którym są to urządzenia praktyczne i funkcjonalne. Wybierz ekspres kapsułkowy i ciesz się przepyszną kawą!

Udostępnij