Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Blender dla wymagających

Blender dla wymagających

Wiele osób nie wyobraża sobie kuchni bez blendera, miksera czy nawet robota planetarnego. Dopasowane do potrzeb i oczywiście ilości miejsca, jakim się dysponuje urządzenia pozwalają przygotowywać ulubione dania na co dzień lub też na specjalne okazje. Z pewnością ci, którzy nie mają wiele miejsca w kuchni, a cenią sprawdzone i wytrzymałe sprzęty będą częściej wybierać z oferty Kitchenaid blender niż rozbudowane urządzenia wielofunkcyjne. Ale to właśnie od parametrów szczegółowych zależy to, czy sprzęt poradzi z twardymi orzechami czy też będzie doskonały do zup.

Jaki blender wybrać?

Z pewnością taki dylemat towarzyszy wszystkim klientom sklepów ze sprzętem, a różnego rodzaju rankingi czasem, zamiast podpowiadać, zasiewają kolejne wątpliwości. Wiele osób na przykład dokonuje wyboru, kierując się marką. Z pewnością takim zaufaniem cieszy się w ofercie Kitchenaid blender. Inni analizują szczegółowe parametry, a dla jeszcze innych ważna będzie reklama, promocja czy cena. Warto pamiętać o tym, że tego typu urządzenie powinno wytrzymać z nami i naszym gotowaniem kilka lat, więc nie warto na nich oszczędzać, szczególnie gdy mamy ochotę na to, by kruszyły lód, a nawet mielił kawę. Do wielu blenderów dołączane są również różnego rodzaju końcówki, które pozwalają ubić białka czy śmietanę, a także posiekać cebulę, zetrzeć ziemniaki na placki czy ogórki na mizerię. Zadaj sobie jedynie pytanie, czy faktycznie tego wszystkiego potrzebujesz.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

W ofercie Kitchenaid znaleźć można blender ręczny lub kielichowy. Warto by te pierwsze ze względu na ich manualną obsługę były odpowiednio wyprofilowane. Muszą być również wygodne w obsłudze. Powinny mieć także specjalną osłonkę, a odpowiedni kształt stopy minimalizuje ryzyko pobrudzenia całej kuchni. Dobrze jest również zwracać uwagę na jakość wykonania zarówno obudowy, jak i ostrzy.

Blendery kielichowe są stabilne i składają się z bazy i kielicha – wykonanego ze szkła lub tworzywa sztucznego. Zazwyczaj pracują na blacie i mają większą moc. Tym samym często poradzą sobie z twardszymi produktami. Świetnie sprawdzają się także przy miksowaniu większej ilości produktów. W kielichu więcej się zmieści, a ostrza skuteczniej poradzą sobie z przygotowaniem zupy, masła orzechowego czy koktajlu. Oczywiście zawsze warto wybierać kielich o odpowiedniej pojemności – takiej dopasowanej do potrzeb całej rodziny. Na tym tle Kitchenaid blender zyskuje bardzo dobre oceny i cieszy się zaufaniem klientów. Zaskakuje również duża moc urządzeń, jakość wykonania oraz wytrzymałość.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.