Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kuchnia i przepisy

Catering na imprezy – na czym polega obsługa? Sprawdzamy!

Catering na imprezy – na czym polega obsługa? Sprawdzamy!

Firmy cateringowe mogą dzisiaj zapewnić swoim klientom szeroką gamę usług. Co dokładnie oferują na różne wydarzenia? Sprawdzamy zakres usług świadczonych przez największe firmy cateringowe w Polsce!

Przyrządzanie dań z dowozem na miejsce

Podstawą ofert firm cateringowych jest przygotowywanie posiłków i następnie dostarczanie ich do klientów. 

Firmy cateringowe, których domeną jest obsługa imprez w Krakowie i w innych miastach w Polsce, mogą zaoferować klientom pełną gamę potraw do wyboru. Wśród nich dostępne są nie tylko potrawy kuchni polskiej, ale również potrawy zagraniczne, na przykład kuchni azjatyckiej, włoskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej, by wspomnieć o paru propozycjach czekających w menu.

Usługa cateringowa tego typu może być prowadzona w różnych wariantach, na przykład może polegać ona na przygotowaniu dań typu finger food do stołu szwedzkiego, ale również dań podawanych na talerzach czy dań na paterach.

Gotowe dania podawane są w naczyniach umożliwiających ich natychmiastowe dowiezienie na miejsce, dzięki czemu można od razu zaserwować je gościom. To bardzo duża wygoda zarówno podczas mniejszych, jak i większych eventów.

Obsługa kelnerska imprez

Wiele firm cateringowych może zaoferować swoim klientom obsługę kelnerską. Polega ona na przekazywaniu dań bezpośrednio do stołów przez kelnerów. Jest ona bardzo popularna między innymi podczas wesel, gali, bankietów firmowych oraz innych uroczystych wydarzeń, podczas których ważny jest komfort gości.

Firmy cateringowe współpracują z kelnerami i kelnerkami, zapewniając wtedy pełną obsługę kelnerską wydarzenia, aby było ono udane pod każdym względem.

Wynajem – zastawy stołowej, mebli eventowych, namiotów

Kolejną usługą prowadzoną przez firmy cateringowe jest wynajem niezbędnego wyposażenia do organizacji wydarzenia. W tym przypadku wypożyczalnia firmy cateringowej może zaoferować klientom dostęp do:

  • zastawy stołowej
  • mebli eventowych
  • namiotów na wydarzenia plenerowe

Skorzystanie z wynajmu oferowanego przez firmę cateringową jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba wtedy zamawiać potrzebnego wyposażenia w innych przedsiębiorstwach. Można dzięki temu także zaoszczędzić pieniądze oraz uniknąć nieporozumień, na przykład związanych z liczbą potrzebnych naczyń, mebli czy ich liczbą.

Firma cateringowa może wtedy kompleksowo przygotować wyposażenie na wydarzenie, na przykład rozstawić meble, nakryć stoły, ustawić namioty we wskazanym miejscu.

Oprawa imprez – nagłośnienie, oświetlenie, atrakcje

Firmy cateringowe, których domeną jest obsługa imprez w Krakowie oraz w innych miastach znajdujących się w Polsce, mogą też zapewnić swoim klientom oprawę imprez. To usługa bardzo pomocna podczas organizacji wydarzeń w plenerze oraz w obiektach.

Wśród oferowanych usług znajdują się między innymi przygotowanie nagłośnienia oraz oświetlenia na wydarzenie, a także zapewnienie ciekawych atrakcji, na przykład wynajęcie DJ-a, zespołu muzycznego. Wybrane firmy mogą również przygotować scenę oraz parkiet do tańczenia.

Obsługa grillowa podczas imprezy

Ciekawą propozycją firm cateringowych jest również obsługa grillowa. Dzisiaj taka usługa cieszy się sporym zainteresowaniem i przeznaczona jest ona na wydarzenia plenerowe, na przykład na wesela, pikniki firmowe, festyny.

Obsługa grillowa polega na przygotowywaniu na miejscu przez pracowników firmy cateringowej wyśmienitych dań dla uczestników wydarzenia. Na miejscu rozstawiane jest niezbędne wyposażenie do grillowania i świeże dania przygotowywane są na bieżąco.

Udostępnij