Tutaj jesteś

Cukiernia artystyczna na wesele i inne uroczystości

24 maja 2022 Dom i ogród

Miłośnicy słodkości zwykle korzystają z dwóch dostępnych sposobów zaspokojenia apetytu. Sami je przygotowują w domu lub kupują ciasta czy wyroby cukiernicze w cukierni lub piekarni. Tak postępują na co dzień. Bywa jednak, że potrzebujemy słodkich wypieków wyjątkowych, takich, które ozdobią stół swoją estetyką i zachwycą wszystkich smakiem. Miejscem, gdzie można otrzymać takie wyroby, jest cukiernia artystyczna. 

Cukiernia artystyczna na wielką okazję

Jedną z wyjątkowych okazji, która szczególną wagę przywiązuje do słodkich wyrobów jest wesele. Weselny tort staje się w pewnym momencie wesela najważniejszym punktem programu. Musi być więc wyjątkowy, widoczny z daleka, niezwykle smaczny i upamiętniający tę chwilę. Rolą cukierni artystycznej jest więc nie tylko wytworzenie przepysznego tortu, ale musi on być tak urodziwy, by każdy z gości najpierw chciał go sfotografować. 

Cukiernia artystyczna https://www.art.sarzynski.com.pl/ dysponuje zawsze katalogiem wypieków, można kierować się nim przy wyborze i można poprosić o dodatkowe elementy, indywidualizujące dany wypiek. Wybierając tort weselny warto jednocześnie zamówić cały słodki stół, tak by stworzyć spójną z tortem kompozycję. Od kilku lat słodki stół stał się elementem aranżacji biesiady weselnej. Ustawia się go w wybranym miejscu, pięknie ozdabia i dobiera słodkości, tak by powstał urokliwy kącik. Słodki stół ma cieszyć oczy i dodawać sali ciepła, koloru i uroku. 

Upominki weselne dla gości z cukierni artystycznej

Od wielu już lat kultywuje się zwyczaj obdarowywania gości weselnych upominkiem. Nie da się ukryć jednak, że zwykle para młoda ma z tym problem. Upominki dla gości nie powinny być banalne, muszą też nawiązywać do młodej pary. I tutaj ponownie warto skierować uwagę na cukiernię artystyczną, która oferuje specjalne wyroby do tego celu. Można je spersonalizować, ładnie opakować a ich trwały charakter sprawi, że goście bez kłopotów będą w stanie zabrać je do domu. 

Takim wygodnym upominkiem są np. pierniczki w kształcie serca z inicjałami młodej pary, czy też w kształcie sukni ślubnej i kamizelki, w kształcie łabędzi, serc z ptaszkami, mini czekoladek czy makaroników.  Wybór kształtów, symboli i rodzajów ciasta jest ogromny. A gdy już wszyscy zdecydowali się na rodzaj upominku, trzeba wybrać również jego opakowanie. Taki upominek sprawi wszystkim przyjemność, parze młodej i gościom weselnym.

Cukiernia artystyczna jest zawsze gwarancją wyjątkowych w smaku i wyglądzie wypieków. Stanowi element ślubu, który każdy podziwia i długo się nim cieszy. 

 

 

Plamy z czekolady - najlepsze sposoby na ich wywabianie

Filizanka

Redakcja filizankasmakow.pl to grupa pasjonatów kawy, herbaty, kuchni. Znajdziesz tutaj nie tylko ciekawostki na temat tych napojów, ale także masę świetnych przepisów kulinarnych i podpowiedzi, jak idealnie urządzić swoją przestrzeń domową. Dołącz do nas i dowiedz się wszystkiego o gorących napojach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pranie poduszek z pierza w pralce