Tutaj jesteś

Czemu warto wybrać kawiarkę stalową?

1 marca 2023 Kawa kawa

Miłośnicy kawy często szukają różnych sposobów przygotowywania swojego ulubionego napoju. Dlatego osoby, które nie mają ekspresu, bardzo często sięgają po kawiarkę, czyli lekkie, przenośne narzędzie służące do parzenia kawy w sposób ciśnieniowy. Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych modeli tego typu akcesoriów, które różnią się między sobą nie tylko pojemnością czy kształtem, ale przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest kawiarka stalowa. Dlaczego warto ją wybrać? Podpowiadamy.

Kawiarki stalowe można używać na każdym typie kuchenki

Kawiarka stalowa składa się z trzech podstawowych elementów: zbiornika na wodę, sitka na które wsypujemy świeżo zmieloną kawę i pojemnika na gotowy napój. Kawiarki stalowe w odróżnieniu od modeli aluminiowych mogą być wykorzystywane na każdym typie kuchenki, również na płycie indukcyjnej. 

Kawiarki stalowe są łatwe w utrzymaniu czystości 

Każdy prawdziwy smakosz kawy powinien zaopatrzyć się w kawiarkę, z której będzie mógł skorzystać zarówno na co dzień, jak i w szczególnych sytuacjach, na przykład, kiedy zepsuje mu się ekspres czy podczas wakacji. Stalowy model jest chętnie wybierany przez miłośników tego trunku ze względu na jego łatwość w utrzymaniu czystości, dzięki czemu przygotowywanie kawy w tym urządzeniu, a następnie jego mycie nie zajmuje wiele czasu. 

Warto wiedzieć, że stalowa konstrukcja nie absorbuje żadnych zapachów, ani smaku, dzięki czemu, kiedy parzymy w niej kawę, za każdym razem otrzymujemy czysty, smaczny napój. Łatwo usuwa się z niej również wszelkie zabrudzenia. W odróżnieniu od aluminium może być czyszczona z wykorzystaniem odrobiny detergentu, ponieważ takie środki nie wchodzą w reakcję ze stalą.

Kawiarki stalowe są trwałe i eleganckie 

Wybierając kawiarkę, warto zdecydować się na stalowy model również ze względu na jego wygląd i trwałość. Takie urządzenia są niezwykle eleganckie i stylowe. Dostępne są w wielu różnych wersjach, zazwyczaj jednak projektanci stawiają na uniwersalny i ponadczasowy design stalowych kawiarek, dzięki czemu świetnie wpisują się one w aranżację każdego wnętrza. Są też odporne na zarysowania i zmatowienia, a do tego niezwykle praktyczne. 

Stal jest również dużo trwalsza niż aluminium, odporna na uszkodzenia, rdzę, czyszczenie mechaniczne czy za pomocą detergentów. Dzięki temu decydując się na kawiarkę stalową, możemy mieć pewność, że będziemy ją użytkować przez wiele lat i wybrany model pozostanie w doskonałym stanie przez ten czas.

Filizanka

Redakcja filizankasmakow.pl to grupa pasjonatów kawy, herbaty, kuchni. Znajdziesz tutaj nie tylko ciekawostki na temat tych napojów, ale także masę świetnych przepisów kulinarnych i podpowiedzi, jak idealnie urządzić swoją przestrzeń domową. Dołącz do nas i dowiedz się wszystkiego o gorących napojach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Historia marki Victorias Secret