Filiżanka Smaków

Blog kulinarny i lifestylowy

Kawa

Dlaczego warto współpracować z lokalną palarnią kawy?

Dlaczego warto współpracować z lokalną palarnią kawy?

Dla jednych kawa to paliwo, jakie napędza do działania i pozwala obudzić się przed rozpoczęciem kolejnego dnia pracy. Dla innych samo parzenie jest niczym uroczysty rytuał, a picie kawy to największa przyjemność w ciągu dnia. Jeśli zależy Ci na tym, by rozkoszować się napojem z najlepszej jakości ziaren, zapomnij o znanych markach, które zaopatrują niemal wszystkie sieci handlowe. Zamiast tego zamawiaj bezpośrednio z polskiej, lokalnej palarni, w której każde ziarenko traktujemy jak najcenniejszy skarb. 

Rodzinna firma i wspólna pasja

Istnieje mnóstwo różnic pomiędzy rodzinną palarnią kawy Coffee & Sons a wielkimi markami, które rządzą rynkiem. Przede wszystkim dla nas kawa to prawdziwa pasja, a dopiero na dalszym planie znajduje się biznes. O sprowadzanych z zagranicy ziarnach wiemy praktycznie wszystko, a wykorzystywany tutaj piec – model Gothot z 1958 roku – został przywrócony do pełnej sprawności naszymi własnymi rękoma. Składając zamówienie w https://coffeeandsons.pl/, możesz mieć pewność, że pod Twoje drzwi trafią świeżo wypalone ziarna, które zachwycają wielokrotnie bogatszym aromatem, a niżeli te, które tygodniami zalegają na sklepowych półkach. Do palenia przystępujemy dopiero w momencie otrzymania zamówienia – nie wcześniej. To gwarancja, że odbiorca otrzyma produkt prawdziwie doskonałej jakości. 

Szeroki wybór najlepszych kaw z różnych zakątków świata

Kiedy raz spróbujesz świeżo palonej kawy prosto z lokalnej palarni, gwarantujemy, że nigdy więcej z własnej woli nie sięgniesz po mieloną, marketową kawę. Smak różni się diametralnie, a wynika to nie tylko z krótkiego czasu, jaki mija od wypalenia ziaren do wysłania zamówienia, ale też z techniki palenia oraz warunków, jakie panują na hali. Dla jakości późniejszego napoju szalenie ważne są takie czynniki jak temperatura i wilgotność powietrza w magazynach, ale też w strefie palenia. W ofercie naszego sklepu online znajdziesz wiele rodzajów arabiki pochodzącej z różnych stron świata, jak również mieszanki – wszystkie świeżo wypalone, dedykowane wszystkim sposobom parzenia. Bogactwo aromatów, przyjemność z picia takiej kawy oraz szybkie dostarczenie cennej kofeiny organizmowi to korzyści, dla których warto zdecydować się na lokalną, rodzinną palarnię. Odwiedzając nas osobiście, dowiesz się jeszcze więcej o tym, skąd pochodzą poszczególne ziarna oraz jak długą podróż przebyły, zanim trafią do Twojej filiżanki. Zamów nawet niewielką ilość wybranego rodzaju kawy w Coffee & Sons, by przekonać się, że już nigdy nie wrócisz do produktów z supermarketów. 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.