Tutaj jesteś

Pomysł na reklamę – kawowe kubki z nadrukiem

15 lipca 2019 Kawa kawowe kubki z nadrukiem

Kubek jako nośnik reklamy? To oczywiście pomysł znany od lat. Firmy masowo produkują i wręczają klientom ceramiczne i plastikowe kubki reklamowe. A klienci chętnie z takich gadżetów korzystają. Zarówno w domach jak i w miejscach pracy.

Ale istnieją bardziej innowacyjne rozwiązania marketingowe wykorzystujące reklamy na kubkach. Jednym z nich jest umieszczane treści promocyjnych na jednorazowych papierowych kubkach kawowych.

Jeden kubek – wiele zalet

Jakie są najważniejsze zalety takiej reklamy? Na co mogą liczyć marketerzy?

  1. Jest widoczna. Badanie pokazują, że reklama na kubku z kawą trafia średnio do 6-ciu osób. Oprócz osoby pijącej kawę reklama trafia także do osób postronnych.
  2. Jest oglądana przez długi czas – średni czas potrzebny na wypicie dużego kubka kawy to aż 37 minut. I właśnie 
  3. Jest oglądana przez osoby pod wpływem kofeiny, co ma pozytywny wpływ na zapamiętywanie jej treści przez potencjalnych klientów. Dodatkowo reklama produktów lub usług jest łączona z pozytywnym doświadczeniem picia kawy.
  4. Jest niedroga. Koszt dotarcia do potencjalnego klienta jest o wiele niższy niż w przypadku innych form reklamy zewnętrznej.
  5. Jest innowacyjna. Klienci są już zmęczeni ulotkami, plakatami lub billboard-ami. Natomiast kubki z nadrukami reklamowymi traktują jako ciekawostkę.
  6. Jest ekologiczna. Papierowe kubki mogą zostać poddane procesowi recyklingu i nie wpływać negatywnie na środowisko naturalne.

Reklama lokalna i globalna – wybór należy do ciebie!

Kolejną ważną zaletą reklamowania swoich produktów lub usług na papierowych kubkach kawowych jest elastyczność. Tę formę marketingu mogą stosować zarówno firmy lokalne jak i duże firmy działające na  terenie całego kraju. Małe lokalne biznesy mogą ją wykorzystywać współpracując z małymi kawiarniami lub lokalnymi sklepikami. Natomiast firmy ogólnopolskie mogą nawiązywać współpracę ze stacjami benzynowymi lub kawiarniami sieciowymi.

Papierowe kubki z nadrukiem mogą być także używane podczas rozmaitych festynów, imprez plenerowych, wystaw lub wernisaży. Dzięki uczestnictwu w imprezach tego typu możliwe jest dotarcie do precyzyjnie określonej grupy odbiorców – mieszkańców danej miejscowości lub osób o konkretnych zainteresowaniach.

Jednorazowe kubki z nadrukiem mogą być także wykorzystywane w punktach usługowych lub handlowych, które serwują klientom kawę i inne napoje. Dzięki temu mają one możliwość zbudowania jeszcze bardziej pozytywnego doświadczenia obecnych klientów i dodatkowo zbudować świadomość marki u tych, którzy jeszcze punktu nie odwiedzili.

Co jeśli nie kubek reklamowy?

A co mogą zrobić firmy, które nie mają możliwości współpracy z lokalnymi kawiarniami? Mogą stosować alternatywne formy i umieszczać komunikaty reklamowe na papierowych torbach używanych w lokalnych piekarniach lub pudełkach używanych w cukierniach. Możliwości jest naprawdę sporo. Dlatego kreatywni specjaliści zajmujący się marketingiem na pewno znajdą coś co odpowiada zarówno ich firmom jak i firmom współpracującym.

Filizanka

Redakcja filizankasmakow.pl to grupa pasjonatów kawy, herbaty, kuchni. Znajdziesz tutaj nie tylko ciekawostki na temat tych napojów, ale także masę świetnych przepisów kulinarnych i podpowiedzi, jak idealnie urządzić swoją przestrzeń domową. Dołącz do nas i dowiedz się wszystkiego o gorących napojach!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Prasa do oleju